Snímek z představeníSnímek z představeníSnímek z představeníSnímek z představeníSnímek z představeníSnímek z představeníSnímek z představeníSnímek z představeníSnímek z představeníSnímek z představeníSnímek z představeníSnímek z představeníSnímek z představeníSnímek z představeníSnímek z představeníSnímek z představení

Lesk a bída zemských jablek: Kabaretní bramboračka (Premiéra: 3. 3. 2017)

Hrají: Martin Zahálka, Andrea Elsnerová, Jiří Suchý z Tábora, Anita Krausová
Režie: Milan Šotek

Milan Šotek
LESK A BÍDA ZEMSKÝCH JABLEK: KABARETNÍ BRAMBORAČKA

„Herci mě zklamali! Pitvoří se, extemporují – a svou hrou kazí mou hru. Už pro ně nenapíšu ani řádku. Leda řádku brambor."

Alfréd Rumkovský (Martin Zahálka), největší dramatik současnosti, nemůže vystát manýry Ellen Mandelinové (Andrea Elsnerová), největší herečky současnosti. Proto svou „Marii Antoinettu", přislíbenou původně Velkému divadlu, začne psát pro divadlo bramborové – nejplebejštější ze všech loutkařských technik. S tím se pochopitelně odmítá smířit Mandelinová, jež už se v Rumkovského Antoinettě dávno zhlédla. Bude však v jejích silách zahrát to, co dramatik předepsal bramborovým „herečkám" (které by se pro každou roli doslova rozkrájely)?
Inscenace rozvíjí kabaretní linii současné Violy, což podtrhuje i zvolený žánr „bramboračky" – vyprávění s několikerými dějovými odskoky (bramborová pohádka, bramborová operetka, bramborový horor). Na ústřední dvojici si „zgustnou" přední herci Divadla na Vinohradech, sekundovat jim budou dva „brambodříči" Jiří Suchý z Tábora a Anita Krausová. Nový text Milana Šotka, spolutvůrce poetiky Cabaretu Calembour a držitele Ceny Alfréda Radoka za Nejlepší původní českou hru, garantuje bohatý zdroj humoru a bramborového škrobu.

 

Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Petra Krčmářová. Hudba: Emil Viklický. Hudební spolupráce: Viktor Prášil