Když teče do bot / A. P. Čechov (Premiéra: 28. 1. 2016)

Hrají: Taťjana Medvecká, Lilian Malkina, Jaromír Meduna, Lukáš Jurek
Režie: Lída Engelová

17. října

Když teče do bot / A. P. Čechov (Premiéra: 28. 1. 2016)

Hrají: Taťjana Medvecká, Lilian Malkina, Jaromír Meduna, Lukáš Jurek
Režie: Lída Engelová

Stále nové inscenace Čechovových her zaplňují jeviště divadel všech kontinentů.Knihkupectví nabízejí stále nová vydání různých výborů Čechovových povídek.Důvod je prostý – děl tohoto génia stručnosti,humoru a laskavosti není nikdy dost. Viola je snad jediné divadlo na světě,které umožňuje zabývat se méně známými humoreskami a jednou známou aktovkou A.P.Čechova už potřetí.Po večeru neuvěřitelně směšných příběhů o lásce Tisíc a jedna vášeň (inscenace se na jevišti Violy a na zájezdech hrála třináct let) a večeru neuvěřitelně směšných příběhů o smolařích Nějak se to zvrtlo (po devíti letech stále na repertoáru) přicházíme tentokrát se závěrečným dílem našeho čechovovského triptychu večerem humorných miniatur o choulostivých situacích KDYŽ TEČE DO BOT. Téma zdramatizovaných humoresek i aktovky odpovídá názvu.

Obsazení je stejné jako u předešlých dvou čechovovských inscenací, v představení uvidíte jednu z našich nejvýraznějších hereček, členku činohry Národního divadla Taťjanu Medveckou, známou, v Čechách už dvacet let působící ruskou herečku Lilian Malkinu, skvělého herce a dabéra Jaromíra Medunu a předního člena souboru Městských divadel pražských Lukáše Jurka.

Scénář inscenace připravily opět dramaturgyně Johana Kudláčková a režisérka Lída Engelová.

Když teče do bot bude inscenace zahrnující v sobě čechovovské humoresky Román s basou, Kýchnutí, Rozhovor člověka se psem, V hotelu, Ach,ta paměť, Komik a stárnoucí naivka, Mstitel a aktovku Jubileum.

„Drobné humoresky z doby Čechovova mládí mají v sobě divadelní jádro. Stačí na ně poklepat a oříšek se otevře. Jsou to miniaturní dramata, krystaly zářící mnohými ploškami, které zrcadlí touhu milovat a žít smysluplně, i když člověku teče do bot – ale s jakým půvabem a humorem!“
Johana Kudláčková

Dramatizace povídek (román s basou, Ta paměť, Rozmluva člověka se psem, V hotelu, Kýchnutí, Komik a stárnoucí naivka, Mstitel) byly inspirovány překlady Jaroslava Huláka a Libora Dvořáka, aktovka Jubileum překladem Zuzany Jindrové a Petra Palouše.

Scénář: Lída Engelová a Johana Kudláčková, scéna: Ivo Žídek, kostýmy: Ivana Brádková, hudební spolupráce: Petr Mandel, improvizace na kontrabas: Michal Mandel, choreografie: Elena Senkevich, technická spolupráce: Pavel Kovařík, režie: Lída Engelová

Celý projekt je připraven výhradně pro Violu a tedy i herce a diváky, kteří mají rádi vtip, jemnost, laskavost a nečekaná překvapení.

Předpokládaný konec představení: 21.50 hod.

KDYŽ TEČE DO BOT v pořadu České televize UDÁLOSTI V KULTUŘE

S laskavou podporou

Moser

Galerie