Divadlo Viola (60) v Českém rozhlase a České televizi

3. dubna ve 20:15 na ČTart
Commedia finita

V rámci oslav jubilejní 60. sezony divadla proběhlo ve Viole koncem loňského roku ve spolupráci s Českou televizí natáčení naší úspěšné inscenace Commedia finita. Nyní srdečně zveme všechny naše diváky a příznivce ke zhlédnutí záznamu tohoto představení, který odvysílá Česká televize 3. dubna od 20:15 na ČTart.

Commedia finita — čtyři monology o lidském i uměleckém osudu naší nejslavnější operní pěvkyně Emy Destinnové. Výpovědi její pedagogické konkurentky, uklízečky, společnice a komorné jsou svědectvím nejen o jejích úspěších a pádech, ale především o závisti, pokrytectví a malosti, které jako důvěrné známé provázejí i naše životy.

Hru napsala Viktoria Hradská, v režii Lídy Engelové hrají Dana Černá, Milena Šajdková, Daniela Kolářová a Máša Málková.

      


5. dubna ve 20:00 na ČRo Vltava
Večer na téma… Viola — naše láska

Rozhlasový pořad Viola — naše láska k šedesátiletí Divadla Viola reflektuje nejen slavnou minulost, nýbrž především živoucí současnost této výjimečné pražské scény. A to prostřednictvím rozhovorů s herci a herečkami i bývalým či současným vedením, pro něž se Viola stala láskou. Rozhovory doplňují ukázky z nejemblematičtějších inscenací. Slovem provází Jaroslav Someš v dialogu s režisérkou Lídou Engelovou. Oba dva jsou také autory rozhlasové kompozice ve spolupráci se zvukovým mistrem Radkem Veselým.

PŘEDPLATNÉ 2023

Cena předplatného: 5 500 Kč
Období předplatného: 1. 1. 2023 – 31. 12. 2023

Předplatné zahrnuje:

  • Celkem deset vstupů na představení podle vlastního výběru, 1–2x v daném měsíci (Upozornění: Neplatí pro zadaná představení, představení s hromadnými objednávkami a premiéry. Na inscenace Tři gentlemani a Koupila jsem husu, tak nevím… lze zakoupit vstupenky pouze 1x v roce).
  • Rezervaci konkrétního místa v hledišti po celou dobu platnosti předplatného.
  • Přednostní zasílání měsíčního programu prostřednictvím emailu.
  • Přednostní rezervaci vstupenky na vybrané představení před zahájením předprodeje vč. možnosti dokoupit další vstupenku (popř. vstupenky) za běžnou cenu.
  • Přednostní nabídku pořadů mimo běžný repertoár.
  • 1 vstup na „vánoční“ představení včetně malého pohoštění.
  • Pozvánky na vernisáže výstav pořádané v daném roce v prostoru divadla.
  • Uvítací nápoj při zahájení sezony.
  • Program na představení ve Viole zdarma.
  • Předplatné je přenosné.

Oblak, který tančil valčík

Inscenace je věnovaná vzpomínce na významného českého novináře Ferdinanda Peroutku, od jehož úmrtí uplyne v dubnu letošního roku 45 let. V hlavní roli se představí Ondřej Kepka. Významným výrazovým prvkem inscenace bude scénický tanec v provedení studentů Taneční konzervatoře hl. města Prahy Luisy Brychcinové a Vojtěcha Pilbauera.

Choreografické vedení Alena Drapalíková, vedoucí oddělení moderního tance.
Scénář a režie: Tomáš Vondrovic.

Tomáš Vondrovic: Jméno Ferdinanda Peroutky, vynikajícího českého žurnalisty, spisovatele, historika i dramatika — a také zakladatele vysílání radia Svobodná Evropa a nezviklatelného zastánce demokracie — vstoupilo před časem opět do obecného povědomí, díky dosti nepříjemným a nevhodným souvislostem, v nichž bylo nepravdivě vzpomenuto.

Tím se ovšem paradoxně vrátilo „do světla ramp“ veřejnosti, takže dnes snad už každý ví, že muž jménem Ferdinand Peroutka tady byl a cosi vytvořil; ale jaký člověk vskutku byl, co žil a jak žil, jaké dílo vytvořil — v tom už většina, a zejména mladší generace, tápe. Proto chceme jeho výjimečnou osobnost přiblížit a v mysli lidí oživit, tím spíše, že na únor 2023 připadne 45. výročí Peroutkovy smrti. Pořad nebude klasickým divadlem ani historicko-vědeckou přednáškou: chceme vytvořit atraktivní scénickou formu, tvar, typický pro divadlo Viola, který dokáže diváka poučit i pobavit.

Premiéra: 28. února 2023


Adina Mandlová a Hugo Haas

Druhým premiérovým titulem plánovaným na květen 2023 je hra s názvem Adina Mandlová a Hugo Haas. Režisérem a zároveň autorem scénáře vykreslujícím fiktivní poslední setkání dávných milenců, hvězd prvorepublikového filmu Adiny Mandlové a Hugo Haase, je Robert Sedláček. Do hlavních rolí obsadil Kláru Cibulkovou a Jaromíra Dulavu. Hra je hlubokým a nekompromisním vhledem do stínů herecké profese a tzv. zábavního průmyslu vůbec. Důmyslným prolnutím melancholie a skepse stáří i osvobozující ironie přicházející ve chvíli, kdy už není třeba brát diplomatické ohledy. Ironie, jež má možná zakrýt to podstatné — že i přes všechny výčitky, zraňování a bolesti, zůstala kdesi hluboko uvnitř vzájemná blízkost.

Dramaturgie: Martina Kinská, scéna: Martin Šimek, kostýmy: Linda Holubová, hudba: Michal Rataj

Premiéra: 19. května 2023

Aktuálně ZRUŠENO

Vážení diváci,
velice se omlouváme, ale ze zdravotních nebo provozních důvodů jsme nuceni ZRUŠIT níže uvedená představení. U představení zrušených BEZ NÁHRADNÍHO TERMÍNU vám bude vstupné hrazené online – kartou nebo převodem automaticky vráceno společností ColosseumTicket zpět na účet. Vstupenky zakoupené osobně v pokladně divadla nebo v prodejní síti ColosseumTicket je potřeba vrátit v místě jejich nákupu do uvedeného data. V případě představení zrušených S NÁHRADNÍM TERMÍNEM zůstávají vstupenky v platnosti na náhradní termín a vracení vstupného řešíme individuálně. Děkujeme za pochopení i za Vaši trpělivost.

AKTUÁLNĚ NENÍ ZRUŠENÉ ŽÁDNÉ PŘEDSTAVENÍ


25. 2. 2023 ve 20 hodin –  představení VYŽEŇTE LVY! je z důvodu onemocnění ZRUŠENO. Náhradní termín představení je 22. 4. 2023 ve 20 hodin. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti a není potřeba je vyměňovat. Pokud vám náhradní termín nevyhovuje, prosíme o zprávu nejpozději do 5. 3. 2023 a vstupné vám bude vráceno zpět na účet. V případě vstupenek zakoupených online – kartou nebo převodem prosíme o zaslání zprávy s číslem objednávky (popř. označením míst) na email pokladna@divadloviola.cz, vstupenky hrazené osobně v pokladně divadla nebo v prodejní síti ColosseumTicket je potřeba vrátit do 5. 3. 2023 v místě jejich nákupu. Děkujeme za pochopení!

21. 12. 2022 ve 20 hodin –  představení STARÁ DÁMA VAŘÍ JED je z důvodu onemocnění ZRUŠENO. Náhradní termín představení je 8. 2. 2023 ve 20 hodin. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti a není potřeba je vyměňovat. Pokud vám náhradní termín nevyhovuje, prosíme o zprávu nejpozději do 6. 1. 2023 a vstupné vám bude vráceno zpět na účet. V případě vstupenek zakoupených online – kartou nebo převodem prosíme o zaslání zprávy s číslem objednávky (popř. označením míst) na email pokladna@divadloviola.cz, vstupenky hrazené osobně v pokladně divadla nebo v prodejní síti ColosseumTicket je potřeba vrátit do 6. 1. 2023 v místě jejich nákupu. Děkujeme za pochopení!

22. 12. 2022 ve 20 hodin –  představení A.P. ČECHOV: KDYŽ TEČE DO BOT je z důvodu onemocnění ZRUŠENO. Náhradní termín představení je 20. 2. 2023 ve 20 hodin. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti a není potřeba je vyměňovat. Pokud vám náhradní termín nevyhovuje, prosíme o zprávu nejpozději do 6. 1. 2023 a vstupné vám bude vráceno zpět na účet. V případě vstupenek zakoupených online – kartou nebo převodem prosíme o zaslání zprávy s číslem objednávky (popř. označením míst) na email pokladna@divadloviola.cz, vstupenky hrazené osobně v pokladně divadla nebo v prodejní síti ColosseumTicket je potřeba vrátit do 6. 1. 2023 v místě jejich nákupu. Děkujeme za pochopení!

16. 12. 2022 ve 20 hodin –  představení ŽIVOT JAKO SMRŠŤ je z důvodu  onemocnění ZRUŠENO. Náhradní termín představení je 1. 2. 2023 ve 20 hodin. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti a není potřeba je vyměňovat. Pokud vám náhradní termín nevyhovuje, prosíme o zprávu nejpozději do 22.12. 2022 a vstupné vám bude vráceno zpět na účet. V případě vstupenek zakoupených online – kartou nebo převodem prosíme o zaslání zprávy s číslem objednávky (popř. označením míst) na email pokladna@divadloviola.cz, vstupenky hrazené osobně v pokladně divadla nebo v prodejní síti ColosseumTicket je potřeba vrátit do 22.12. 2022 v místě jejich nákupu. Děkujeme za pochopení!

13. 12. 2022 ve 20 hodin –  představení ANDĚL V MODRÉM je z důvodu onemocnění ZRUŠENO. Náhradní termín představení je 21. 2. 2023 ve 20 hodin. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti a není potřeba je vyměňovat. Pokud vám náhradní termín nevyhovuje, prosíme o zprávu nejpozději do 22.12. 2022 a vstupné vám bude vráceno zpět na účet. V případě vstupenek zakoupených online – kartou nebo převodem prosíme o zaslání zprávy s číslem objednávky (popř. označením míst) na email pokladna@divadloviola.cz, vstupenky hrazené osobně v pokladně divadla nebo v prodejní síti ColosseumTicket je potřeba vrátit do 22.12. 2022 v místě jejich nákupu. Děkujeme za pochopení!

15. 11. 2022 ve 20 hodin –  představení SKORPIOS NA OBZORU bylo z důvodu náhlého onemocnění ZRUŠENO. Náhradní termín představení je 5. 1. 2023 ve 20 hodin. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti a není potřeba je vyměňovat. Pokud vám náhradní termín nevyhovuje, prosíme o zprávu nejpozději do 29. 11. 2022 a vstupné vám bude vráceno zpět na účet. V případě vstupenek zakoupených online – kartou nebo převodem prosíme o zaslání zprávy s číslem objednávky (popř. označením míst) na email pokladna@divadloviola.cz, vstupenky hrazené osobně v pokladně divadla je potřeba vrátit do 29.11. v místě jejich nákupu. Děkujeme za pochopení!

 


Oznámení o záměru přijmout rozhodnutí o změně právní formy

Viola o.p.s., se sídlem Národní 1011/7, Staré Město, 110 00 Praha 1, IČO: 251 09 979, zapsaná v rejstříku obecně prospěšných společností vedeném Městským soudem v Praze, v oddílu O a vložce 18 (dále jen „Viola o.p.s.“), tímto dle ust. § 393 odst. 1 ve spojení s ust. § 418 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, v platném znění (dále jen „občanský zákoník“) plní svou povinnost a zveřejňuje následující Oznámení o záměru přijmout rozhodnutí o změně právní formy.

Správní rada Viola o.p.s. na svém zasedání dne 7. října 2021 schválila záměr přijmout rozhodnutí o změně právní formy obecně prospěšné společnosti Viola o.p.s. na zapisovaný ústav Viola z.ú., a to v souladu s ust. § 3050 občanského zákoníku (dále jen „Záměr“).

Po uplynutí lhůty třiceti dnů od zveřejnění Oznámení Záměru přijme správní rada Viola o.p.s. na svém zasedání rozhodnutí o změně právní formy ve formě veřejné listiny. Rozhodnutí o změně právní formy nabyde účinnosti dnem zápisu do veřejného rejstříku.

Věřitelé Viola o.p.s. se upozorňují na skutečnost, že pokud prokážou, že v důsledku změny právní formy se dobytnost jejich pohledávek podstatně zhorší, náleží jim dostatečná jistota ještě před zápisem změny právní formy do obchodního rejstříku.

Věřitelé Viola o.p.s. kteří přihlásí své pohledávky do šesti měsíců ode dne, kdy se zápis změny právní formy stane účinným vůči třetím osobám, mohou žádat zajištění svých pohledávek dostatečnou jistotou, jestliže se v důsledku změny právní formy jejich dobytnost zhorší.

Publikováno 13. 10. 2021

OZNÁMENÍ O ZMĚNĚ PRÁVNÍ FORMY

Viola o.p.s., se sídlem Národní 1011/7, Staré Město, 110 00 Praha 1, IČO: 251 09 979, zapsaná v rejstříku obecně prospěšných společností vedeném Městským soudem v Praze, v oddílu O a vložce 18 (dále jen „Viola o.p.s.“), tímto dle ust. § 393 odst. 1 ve spojení s ust. § 418 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, v platném znění (dále jen „občanský zákoník“) plní svou povinnost a zveřejňuje následující Oznámení o změně právní formy.

Správní rada Viola o.p.s. na svém zasedání dne 15. 11. 2021 rozhodla o změně právní formy obecně prospěšné společnosti Viola o.p.s. na zapisovaný ústav Viola z.ú., a to v souladu s ust. § 3050 občanského zákoníku.

Změnou právní formy z obecně prospěšné společnosti na ústav společnost nezaniká, pouze se mění její právní poměry.

Rozhodnutí o změně právní formy nabylo účinnosti dnem zápisu do veřejného rejstříku, přičemž dnem zápisu byl určen den 1. 1. 2022.