Hana Maciuchová 1945–2021

„Já už nejsem pánem svého času, i když…“ Odmlčela se. „To jsem nikdy nebyla. Nikdo nejsme.“ Viděli jsme se na jaře při jednom z večerů v době první vlny pandemie. Byla silná, oči a hlas ale prozrazovaly zlé zprávy. Netušil jsem, že je to její poslední návštěva Violy a výběr textu ze sbírky básnířky Li Čching-čao je vlastně rozloučením…

Paní Hana patřila ke stálicím hvězdného hereckého nebe ve Viole. Milovala ten sálek zasvěcený Múzám ať už s knížkou poezie v ruce nebo jako herečka nablízko očím vnímavých diváků.

Děkujeme.

A za všechny diváky za ta léta ve Viole alespoň symbolicky dlouhotrvající potlesk než se naposledy zatáhne opona.

Připomeňte si s námi poslední vystoupení Hany Maciuchové ve Viole na jaře 2020.

https://www.facebook.com/302664772040/videos/656957418494582

https://www.youtube.com/watch?v=bO9qYo59Rzw


Aktuálně

Vážení diváci,

Divadlo Viola se jako umělecká scéna, která získala víceletý grant Magistrátu hlavního města Prahy, přidává k rozhodnutí, kterým všechna divadla zřizovaná hlavním městem Prahou minimálně do konce února zruší plánovaná živá představení.

O tomto rozhodnutí informovala ve čtvrtek 10. 12. na svém facebookovém profilu pražská radní pro kulturu MgA. Hana Třeštíková:  Nepíše se mi to snadno, ale dnes jsme se domluvili s ředitelkami a řediteli divadel zřizovaných hlavním městem Praha, že zůstanou zavřena minimálně do konce února 2021 nehledě na aktuální stav systému PES. Spolu s tímto krokem přišlo i rozhodnutí ze strany divadel zrušit divadelní prázdniny a hrát i v létě. Jde nám o vyslání jasného signálu všem divákům, aby nemuseli neustále zjišťovat, zda se hraje či nehraje a také zaměstnancům příspěvkových divadel, kteří žijí v nejistotě již řadu měsíců. Není to veselé rozhodnutí a vážím si všech našich principálů, kteří se přes noc stali krizovými manažery.“

Ředitel odboru kultury hlavního města MgA. Jiří Sulženko, Ph.D., k tomu dodává: „Je to těžké rozhodnutí kvůli nastavení PES, ale zároveň malou revolucí je společné rozhodnutí ředitelů a ředitelek zrušit divadelní prázdniny a hrát i v červenci a srpnu, kdy je největší pravděpodobnost, že bude situace lepší.“

Divadlo Viola se tedy  „minimálně do konce února“ pro své diváky neotevře. Ale ještě na jaře bychom vám rádi představili dvě nové premiéry:

Pásmo z poezie Jacquese Préverta: Pro tebe má lásko  (v režii Lídy Engelové hrají: Jaromír Meduna, Máša Málková a Viktor Dvořák). Préverta není nikdy dost, a proto se ve Viole k němu opět po čase s novým scénářem vracíme.

Inscenaci  hry Isabelle Le Nouvel: Skorpios na obzoru (v režii Radovana Lipuse hrají: Klára Cibulková, Igor Bareš a Daniel Toman)  Na palubě proslulé luxusní jachty řeckého miliardáře Aristotela Onasise se jednoho letního dne setkávají dva tradiční Ariho hosté:  Winston Churchill a „božská“ Greta Garbo.  Jsme v roce 1959. Winstonovi je pětaosmdesát, Greta je o třicet let mladší. Ve skutečnosti se Winston s Gretou možná nikdy na palubě Ariho lodi nesetkali. Ale jejich setkání klidně mohlo vypadat tak, jak je v této hře vidíme.

Až budeme znát datum, kdy bude moci být obnoven provoz divadla,  budeme vás informovat a v nejbližší době budeme na webu a na facebooku publikovat další podrobnosti o vrácení a výměně vstupenek.

Těšíme se na vás!

Uzavření divadel z důvodu vládních nařízení

Vážení diváci,

s ohledem na nařízení Vlády ČR a prodloužení nouzového stavu jsme nuceni uzavřít hlediště pro veřejnost a zrušit veškerá naplánovaná představení od 12. října do 31. prosince 2020.

Za tato představení vám nabízíme výměnu vstupenek nebo vrácení vstupného. Vzhledem k nejisté budoucnosti dalších vládních opatření se stejný režim výměn a vracení (resp. prodloužené lhůty) týká i zrušených představení v březnu a dubnu 2020. Podrobnější informace zde.

VÝMĚNA VSTUPENEK

Zakoupené vstupenky zůstávají prozatím v platnosti a bude možné je vyměnit na základě měsíčního programu za stejný titul do 30. 6. 2021. Vstupenky bude možné vyměnit ideálně vždy v týdnu před zahájením běžného měsíčního předprodeje, v případě volné kapacity i v průběhu běžného prodeje.

Držitele vstupenek ZAKOUPENÝCH ONLINE (kartou, převodem) prosíme zaslat žádost o výměnu prostřednictvím emailu na adresu pokladna@divadloviola.cz, kde uvedou požadovaný termín a také číslo původní objednávky. Výměna bude platná po jejím zpětném potvrzení pokladní divadla.

Držitele vstupenek ZAKOUPENÝCH V POKLADNĚ DIVADLA prosíme o jejich osobní výměnu v místě nákupu. Vstupenky je také možné zarezervovat (cca na jeden týden) emailem nebo telefonicky (224 220 844, 602 184 170) a poté vyzvednout.

Držitele vstupenek zakoupených v PRODEJNÍ SÍTI COLOSSEUMTICKET prosíme o kontaktování prodejce prostřednictvím formuláře a vstupné jim bude vráceno zpět.

VRACENÍ VSTUPNÉHO

Vstupenky lze také vrátit v místě jejich nákupu a to nejpozději do 31. 1. 2021. V případě vstupenek zakoupených online (kartou nebo převodem) prosíme o žádost zaslanou na pokladna@divadloviola.cz s číslem objednávky. Vstupenky zakoupené v pokladně divadla vracejte zde.

Vánoční předplatné zakoupené na SLEVOMAT.CZ původně platné do 30. 6. 2020 prodlužujeme do 30. 6. 2021.

Platnost DÁRKOVÝCH POUKAZŮ DIVADLA VIOLA v hodnotě 500 Kč, 700 Kč a 900 Kč zakoupených v období 1. 12. 2019 – 31. 10. 2020 je z důvodu omezeného provozu divadla prodloužena do 31. 12. 2021.

POZOR — pokladna divadla je z důvodu vládních opatření od 27. 12. 2020 do odvolání uzavřena.

Vážení a milí diváci, děkujeme vám za pochopení, zvlášť vám, kterým nerušíme termín poprvé. Děkujeme vám také za trpělivost a shovívavost s procesem výměn a vracení, snažíme se dělat vše, co je v našich silách, abyste o divadelní zážitky nebo vložené peníze nepřišli.

Vaše Viola

Zrušená představení z důvodu vládních opatření

Z důvodů vládních nařízení jsou veškerá naplánovaná představení od 12. října do 31. prosince 2020 ZRUŠENA. Za tato představení vám nabízíme výměnu vstupenek nebo vrácení vstupného.

Více informací zde.


Advent ve Viole nabídne online tři sváteční večery

Divadlo Viola ozdobí předvánoční čas třemi mimořádnými pátečními setkáními: 4. 12. s Petrem Kostkou a Terezou Kostkovou11. 12. s Taťjanou Medveckou a Tomášem Pavelkou18. 12. s Barborou Munzarovou a Jaromírem Medunou — pokaždé za doprovodu sólistů Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK.

Advent ve Viole se odehraje vždy od 20 do 21 hodin v přímém přenosu na Facebooku a Youtube divadla, kde bude později dostupný také záznam, stejně jako na Youtube symfoniků. Během adventních streamů bude možné přispět jakoukoliv částkou hospicovému občanskému sdružení Cesta domů.