Condurango a Lilimat

Hrají: Bára Hrzánová, Míla Šikola, Ivo Novák, Mário Bihári, Nicholas Roy Arthofer, Matyáš Mejzr, Antonín Holub

CONDURANGO – levný bylinný likér pro povzbuzení chuti nabízí originální latinsko-americkou hudbu z Budějic v podání Báry Hrzánové (zpěv, perkuse, trubka), Míly Šikoly (violoncello), Ivo Nováka (kytara, zpěv), Matyáše Mejzra (bicí, perkuse), Antonína Holuba (baskytara, housle, ukulele), Mária Biháriho (akordeon, zpěv) a Nicholase Roye Arthofera (trumpeta, zpěv).

Předkapelou koncertu bude LILIMAT, trio hudebníků ve složení Nicholas Roy Arthofer, Ivo Novák a Matyáš Mejzr.


Délka koncertu: 2 hodiny 20 minut včetně přestávky


Kapelu Condurango založili počátkem 80. let na DAMU dnes velmi populární herečka Bára Hrzánová a Pavel Anděl. Později přibyli Vladimír Kosík a Ivo Novák a v roce 1986 Miloš Šikola. V současném složení Barbora Hrzánová – zpěv, perkuse, trubka; Ivo Novák – kytara, zpěv; Míla Šikola – violoncello působí Condurango od počátku devadesátých let. V roce 2012 se kapela rozšířila o dva mladé členy: Tondu Holuba- baskytara, housle, ukulele a Matyáše Mejzra – bicí, perkuse.
V roce 2014 přibyl jeden nový člen Mário Bihári, fantastický harmonikář a zpěvák z kapel Koa a Bachtale Apsa a v roce 2015 ještě Nicholas Roy Arthofer – trumpeta, zpěv. Hudba je většinou dílem Báry Hrzánové a Ivoše Nováka, aranžmá písní pak kolektivní prací celé kapely. Texty píše ve valné většině také Bára, v některých písních ale kapela využívá i texty známých spisovatelů a básníků: Federica Garcíi Lorky, Christiana Morgensterna, Otokara Březiny či J. R. R. Tolkiena. Hudba Conduranga je žánrově nezařaditelná, mísí se v ní šanson s latinskými a „budějovickými a proseckými“ rytmy.

LILIMAT
Lilimat je jazz-folkové quarteto. Tvoří jej hráč na trubku a zpěvák Nicholas Roy Arthofer, kytarista Ivo Novák, a bubeník Matyas Mejzr a nově také kontrabasistka Lucie Flemrová. Společně jsme začali psát písničky v létě 2019, ale známe se již mnoho let ze společného hraní v kapele Bára Hrzánová a Condurango, jejíž skladby Ivo aranžoval a je tedy i v současné tvorbě Lilimatu velmi cítit. Nick píše texty, hudbu skládáme společně. Hrajeme muziku ovlivněnou naší “posluchačskou hudební DNA”: jazz, šanson, folk, rock, fusion, klasika atd. Další inspirací je pak například Pat Metheny, Chet Baker, nebo Billy Joel.

Louh – ukázka mp3 

Galerie