Dánský večírek Jana Buriana

Účinkuje: Jan Burian

Koncert písní na texty věhlasného dánského básníka Bennyho Andersena zhudebněných písničkářem a spisovatelem Janem Burianem. Oslava Dánska jako „nejšťastnější země světa“.

„VIOLA je scéna, která mě provází s přestávkami celý život už od konce šedesátých let. V době, kdy jsme měli s mým někdejším partnerem Jiřím Dědečkem zakázáno zpívat v Praze, nám často podával ruku nezapomenutelný Vladimír Justl. Ve Viole jsem se zúčastnil poetického večera svých vysokoškolských spolužáků, vítal jsem tam svou knihu Cokoli o Dánsku za přítomnosti dánského velvyslance, koncertoval jsem tam s pořadem Písničky o lásce atd. Atd.
Písničky, myslím ty, které mají umělecké ambice, k Viole neodmyslitelně patří. A jsem rád, že se tam teď mohu alespoň na chvíli vrátit.

Dánský večírek, který pro Violu připravuji, bude především sestaven z poezie nedávno zesnulého básníka a jazzového klavíristy Bennyho Andersena, který patří stále k nejpopulárnějším kulturním osobnostem této severské země.
Budu hrát především ze dvou písňových alb – Unavený válečník a Drtivé jistoty, ale pořad bude plný i vzpomínek a zážitků z Dánska, kde jsme natočili s Pavlem Kouteckým dva dokumenty a kam se pravidelně vracím pro inspiraci i proto, abych tam prováděl Čechy, kteří mají o tuto zemi zájem”. Jan Burian

Galerie