Koncert na ostrově | Jaroslav Seifert (Premiéra: 23. 10. 2015)

Hrají: Luděk Munzar, Jitka Hosprová, Emil Viklický
Režie: Luděk Munzar

Po Františku Hrubínovi přivádí Luděk MUNZAR do Violy svého dalšího blízkého přítele, básníka Jaroslava Seiferta. Hrubínovu „Romanci pro křídlovku” uvedl L. Munzar ve Viole poprvé v roce 1975. K 100. výročí narození Františka Hrubína v roce 2010 se k ní vrátil ve velmi úspěšném představení „Obleču Tě do hvězd”.

Tentokrát si ke spolupráci ve Viole opět pozval virtuózní hráčku na violu Jitku Hosprovou a klavíristu Emila Viklického. V představení zazní úryvky ze skladeb L.Janáčka, C.Debussyho, J.Brahmse, J.Klusáka, J.Ježka a E.Viklického.
Tvůrcem a průvodcem večera je Luděk Munzar, který přednese verše Jaroslava Seiferta, vybrané ze stejnojmenné mistrovy sbírky „Koncert na ostrově”.


… však dobře vím, že básník musí vždycky říci víc, než co je ukryto ve hřmotu slov. A to je poezie. Jinak by nemohl heverem verše vypáčit poupě z medových závěsů a nutit mráz, aby vám přeběhl po zádech, když svléká pravdu.

Když jsem si v šedesátých letech minulého století přečetl poprvé Seifertův „Koncert na ostrově”, zajíkl jsem se nad jeho krásou. O padesát let později mě zamrazilo nad jeho hlubokou pravdivostí — už jí rozumím.

Luděk Munzar


Účinkují: Luděk Munzar, Jitka Hosprová (viola) a Emil Viklický (klavír)


Předpokládaný konec představení: 20.55 hod.
Představení nemá přestávku.


Recenze Koncert na ostrově

Koncert na ostrově v pořadu České televize Události v kultuře

Galerie